piątek, 3 stycznia 2014

Tapety - orientalne wzoryJak będziemy mogli zauważyć, drzwi w naszym mieszkaniu są bardzo często pozbawione życia, nie wnoszą nic ciekawego do wystroju wnętrza, a przecież można je włączyć do stylizacji, w jakiej dane pomieszczenie jest utrzymane. Jak tego dokonać – na przykład za pomocą odpowiedniej fototapety, którą uda się dopasować pod względem kolorystyki, czy klimatu, jaki daje się z niej wyczytać. Warto zauważyć, że fototapety na drzwi przydają się również wtedy, gdy dany pokój ma naprawdę nieduży metraż. Wtedy na drzwi można założyć taką fototapetę, która będzie przedstawiać jakieś wyobrażenie perspektywiczne, na przykład długi korytarz, czy krętą wąską ścieżkę.
Jest to wspaniałe rozwiązanie, ponieważ daje iluzję tego, że pokój kończy się dopiero za kilkoma zakrętami, czy w ciemnym punkcie korytarzu, który można zauważyć na takiej fototapecie. Warto zatem zainwestować w zakup takiej tapety firmy rasch, a na pewno ta inwestycja nam się opłaci i będziemy z niej zadowoleni przez wiele lat. W dodatku jej założenie jest bardzo łatwe, a ze względu na to, że można zamówić ją w określonych wymiarach lub od razu wybrać taką na drzwi, nie będzie żadnego problemu z jej dopasowaniem. 

Obecnie dużym powodzeniem cieszą się najlepsze tapety, ponieważ dzięki nim można naprawdę szybko, tanio i bez zmieniania aranżacji wprowadzić świeżość do danego wnętrza. Taki efekt można na przykład osiągnąć poprzez położenie takiej tapety na flizelinie, której motywem przewodnim będzie sztuka orientalna. Jak będziemy mogli zauważyć, każda fototapeta oferowana na stronie www.decorations.pl jest niezwykle dekoracyjna, dlatego też można za jej pomocą zaakcentować wytworność danego pokoju, czy konkretnego jego elementu. Można również dodać wspaniały akcent roślinny, który sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne i nawiązujące do spokoju i odpoczynku. Warto również zauważyć, iż motywów orientalnych jest bardzo wiele i jest co najmniej kilka takich rodzajów tematycznych, które jeszcze by można było wyróżnić. Jest to zatem niebywała możliwość, by znaleźć taki motyw, który idealnie będzie mógł odpowiadać zarówno naszemu gustowi, jak i wpasowywać się w aranżację, jaka jest przewidziana dla danego pomieszczenia. Dobrze więc zastanowić się nad wyborem właśnie takiego rozwiązania, które może sprawić, że nasze mieszkanie zyska drugie życie. W obecnych czasach bardzo nam zależy na tym, by nasze mieszkanie niosło ze sobą przede wszystkim świeżość i wyraźną elegancję, najlepiej osiągniętą jak najmniejszym nakładem środków i metrażu.

2 komentarze:

  1. Jednym słowem tapety wracają do łask;-) Zapraszam do mnie – prowadzę blog-katalog skupiający najlepsze polskie blogi o architekturze - http://the-best-of-architect.blogspot.com/. Z chęcią zobaczę na nim odnośnik do Twojego bloga. Liczę na współpracę i kolejne ciekawe wpisy. Ściskam, Krzysztof.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tapety ożywiają wnętrza niesamowicie :) Uwielbiam je :)

    OdpowiedzUsuń